23 Червня, 2026

Міського голову Шаргорода на Вінниччині підозрюють у схемі з землею громади

Мера Шаргорода та посадовицю підозрюють у схемі із землею: на Вінниччині викрили спробу привласнення ділянок громади

На Вінниччині правоохоронці викрили схему незаконного заволодіння земельними ділянками комунальної власності, вартість яких перевищує 400 тисяч гривень. Про це повідомили у правоохоронних органах.

За даними слідства, до організації оборудки причетні троє осіб. Серед них — один із міських голів області, посадовиця міської ради та місцевий житель.

Як встановили слідчі, учасники схеми намагалися оформити у приватну власність земельні ділянки громади на підставі документів із ознаками підробки. Зокрема, йдеться про нібито рішення про виділення землі, датовані 1993 роком. Документи були завірені печатками вже неіснуючих сільських рад.

Далі на основі цих матеріалів виготовили технічну документацію та подали її на розгляд депутатів. Однак під час перевірки державний реєстратор виявила невідповідності та ознаки підробки, після чого у реєстрації земельних ділянок було відмовлено.

Правоохоронці повідомили всім трьом фігурантам про підозру за низкою статей Кримінального кодексу України, що стосуються службового підроблення та спроби незаконного заволодіння майном. Суд обрав підозрюваним запобіжні заходи. У разі доведення вини їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Розслідування триває.