Із початком літніх канікул правоохоронці нагадують батькам про необхідність посилити контроль за дозвіллям дітей та не допускати випадків, коли неповнолітні самостійно керують транспортними засобами без відповідного права.
У літній період діти значно більше часу проводять на вулиці. Вони активно користуються велосипедами, самокатами, скутерами, мопедами та іншими засобами пересування. Разом із цим зростає і кількість дорожньо-транспортних пригод за участю неповнолітніх.
У поліції наголошують: адміністративна відповідальність за порушення Правил дорожнього руху в Україні настає з 16 років. Водночас, якщо дитина керує транспортом без відповідного посвідчення водія або стає учасником ДТП, відповідальність можуть нести і батьки — за неналежне виконання обов’язків щодо виховання та контролю за дитиною.
Правоохоронці закликають дорослих не обмежуватися формальними зауваженнями, а регулярно пояснювати дітям правила безпеки на дорозі, контролювати їхнє дозвілля та доступ до транспортних засобів. Безпека на дорозі влітку значною мірою залежить від уваги дорослих і відповідального ставлення в родинах.

